Świnka morska, czyli inaczej kawia domowa, stała się popularnym pupilem. Przez swoje nieduże wymiary jest dobrą opcją dla tych, dla których nierealne jest trzymanie psa lub kota. Świnka morska nie posiada wygórowanych wymogów, w kwestii żywienia – jest zwierzęciem żywiącym się roślinami, głównie sianem. Pokarm świnki morskiej powinno się wzbogacać warzywami i owocami, na przykład pietruszka, marchew oraz mniszek lekarski. Trzeba zapewnić śwince stały dostęp do wody, jak również klatkę dla świnki morskiej z podłożem oraz odpowiednimi akcesoriami.

Klatka dla świnki morskiej.

Śwince morskiej możemy kupić zwykłą klatkę dla gryzoni, którą dostaniemy bezproblemowo w każdym sklepie z akcesoriami dla zwierząt albo online. Klatka dla świnki morskiej nie musi być wysoka, jako że zwierzęta te nie przepadają za wspinaniem się. Dlatego ważna jest wielkość spodu klatki. Spód klatki zwykle jest plastikowy, a pręty metalowe. Najmniejszym rozmiarem klatki jest 80x50x40cm, można wybrać klatkę o większym rozmiarze, w szczególności gdy planujemy trzymać tam więcej świnek.Ważnym jest, by pręty w klatce nie były rozstawione zbyt szeroko, gdyż grozi to zaklinowaniem się zwierzaka pomiędzy nimi. Klatkę dla świnki morskiej należy pokryć ściółką i\oraz zakupić odpowiednie wyposażenie – domek dla świnki morskiej, poidełko i miseczkę.

Ściółka w klatce dla świnki morskiej.

Najczęściej ściółką klatki dla gryzoni są trociny lub granulat. Trociny są niedrogie i dobrze sprawdzają się do wyłożenia klatki. Wadą trocin jest pylenie oraz wylatują z klatki. Inną możliwością może być granulat, który wykazuje się wysoką chłonnością, jednak jest trochę twardszy w stosunku do trocin. Ponadto są dostępne maty dla gryzoni, z którymi łatwo zadbać o czystość w klatce, ale ich wadą jest niemożność kopania w ściółce, co gryzonie uwielbiają.

Wyposażenie klatki dla świnki morskiej.

Aby umilić mieszkanie waszej świnki morskiej warto ulokować w niej niezbędne akcesoria, a w szczególności domek dla świnki morskiej. Dzięki temu świnka morska będzie czuła się bezpiecznie, jako,że będzie mieć norkę, gdzie może udać się na odpoczynek lub uspokoić się, kiedy na początku przeniesiemy ją do nowego miejsca.

karma dla kotów https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty-29960.html