wymieniamy cztery rodzaje kuwet. są to:

– zakryta (występuje też z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszczące,
– z podwójnymi dnem.
Te kocie toalety wymieniają się tym, że dla ilustracji kuwety zadaszonej, trudne jest wyrzucanie się się żwirku, a przez zastosowane w niej specjalnego filtru nie rozprzestrzenia się nieprzyjemny zapach. Zarezerwowane one są dla kotów, jakie lubią przekopywać, ale uważaj – nie każde koty mogą je zaakceptować, jednak większość zgadza się, ale istnieją wyjątki, jakie za nic nie piszą się na to.
Natomiast w przypadku kociej toalety otwartej (klasycznej), która jest głównie wykonana z materiału sztucznego, jest ta zarezerwowana dla wszelkich kotów. Powinno się zapamiętać o nadającym się wymiarze. Wybrane z nich są uzbrojone w ramkę, aby bezstresowo podtrzymywać ład.

Kuweta samoczyszcząca, fenomenalny wybór dla osoby, która po prostu czują niechęć, aby wykonywać tej czynności. Jest to dodatek, który jest wyposażony w sensor ruchu. Po czasie, który został przez nas ustawiony, bądź po cykliczności, kocia toaleta automatycznie uruchamia narzędzie, które zmiata brudy do kontenera, lub do kanału. W konstrukcji bardzo wyróżnia się od innych kuwet.

Kuweta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitem z otworami (wielkość zależy od zestawu). Przez tą część płynne zanieczyszczenie spada na dół. Ten typ kuwety jest dostępny w dwóch podkategoriach – w których można wysypać żwirek oraz w których nie można. Jest to najlepsza kategoria dla tych osób, które często czyszczą kocią toaletę.

Wymiary kocich toalet
Wymieniamy trzy wymiary kuwet, a są to rozmiary dla kotów jakie:

– ukończyły już 84 dzień życia,
– nie ukończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dorosłe.
Kocia toaleta dla tyciutkich kotów nie powinna być za wysoka, iż może pociągać za sobą kłopot przy wejściu. odkąd kotek już osiągnie 12 tydzień życia, powinno się uzyskać nową i większą kuwetę, stąd to, aby wysypać stosowną ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jeśli kocię uwielbia rozkopywać i zasypywać brudy w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany gatunek zakryty, ale było u góry napisane – powinno się uważać, iż poszczególne koty nie akceptują takich kocich toalet, większość akceptuje, jednak zdarzają się wyjątki.
Gdy nie podoba Ci się to, gdy kuweta jest dostrzegalna w Twoim pomieszczeniu, to możesz zdecydować się na kupno mebla, w jakim można wstawić do środka kocią toaletę, jeśli nastąpi pewny przypadek, że ograniczy Cię nieduża przestrzeń, to możesz się namyślić na kocią toaletę narożną, którą można postawić w kącie. Dostępne są w asortymencie kuwety narożne z daszkiem, jak i również bez zadaszenia.
Opłaci się co więcej zaopatrzyć się w wyposażenie, jakie uproszczą {sprzątanie|oczyszczanie odchodów zarówno jak i obsługę, blokują roznoszenie żwirku poza kuwetę i wyrównują bardzo niemiłe zapachy.
kuweta dla kota