Wyróżniamy cztery rodzaje kuwet. są to:

– zakryta (występuje też z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszcząca,
– z podwójnymi dnami.
Te kuwety wymieniają się tym, albowiem dla przykładu kuwety z zadaszeniem, ograniczone jest wysypywanie się żwirku, a przez zastosowanego w niej specjalnego filtru nie rozprowadza się nieprzyjemny zapach. Istnieją one one są dla kociaków, jakie lubią przekopywać, ale uważaj – nie wszystkie koty są w stanie je zaakceptować, jednak większość zgadza się, aczkolwiek istnieją wyjątki, jakie za nic nie zniosą tego.
Ale w przypadku kociej toalety otwartej (klasycznej), która jest głównie wykonana z materiału sztucznego, jest ona przeznaczona dla wszystkich kotów. Należałoby zapamiętać o nadającym się wymiarze. Wybrane z nich są wyposażone w ramkę, aby bezstresowo podtrzymywać ład.

Kuweta samoczyszcząca, celujący wybór dla osób, które naprawdę nie lubią wywiązywać się z tej czynności. Jest to dodatek, który jest wyposażony w miernik ruchu. Po momencie, który został przez nas zaprogramowany, bądź po okresowości, kocia toaleta samoistnie uruchamia narzędzie, które zmiata brudy do pojemnika, czy do ścieków. W budowie bardzo różni się od innych kuwet.

Kuweta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitkiem z otworami (wielkość zależy od zestawu). Przez tą część płynne zanieczyszczenie zlatuje w dół. Tenże typ kuwety widnieje w dwóch podgatunkach – w jakich można wysypać żwirek oraz w których nie można. Jest to najlepsza opcja dla takich osób, które często czyszczą kocią toaletę.

Rozmiary kuwet
Wyróżniamy trzy wymiary kuwet, a są to rozmiary dla kotów jakie:

– ukończyły już dwunasty tydzień życia,
– nie nie skończyły jeszcze 84 dnia tygodnia życia,
– są już dojrzałe.
Kuweta dla drobnych kociąt nie powinna być za wysoka, że może wytwarzać kłopot przy wejściu. o ile kotek już osiągnie 84 dzień życia życia, można zakupić nową i większą kuwetę, stąd to właśnie, byleby wysypać stosowną ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jeśli kot uwielbia rozkopywać i zagrzebywać zanieczyszczenia w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany model zakryty, aczkolwiek było u góry napisane – należy uważać, bowiem poszczególne kotki nie zaakceptują takowych kocich toalet, większość akceptuje, albowiem zdarzają się wyjątki.
Gdy nie podoba Ci się to, gdy kuweta jest dostrzegalna w Twoim pokoju, to możesz zdecydować się na kupno mebla, w jakim można włożyć do środka kuwetę, gdy tylko nastąpi pewny przypadek, bowiem ograniczy Cię malutka przestrzeń, to możesz się namyślić na kocią toaletę narożną, którą można ustawić w kącie. Dostępne są w ofercie kuwety narożne z zadaszeniem, jak i również bez daszka.
Wskazane jest również zaopatrzyć się w akcesoria, które uproszczą {sprzątanie|oczyszczanie odchodów podobnie jak i obsługę, utrudniają roznoszenie żwirku poza kuwetę i neutralizują bardzo nieprzyjemne zapachy.

https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty-29960.html karma dla kota