Lato może być świetną szansą, żeby dać czas swojemu psowi. Wyjazd razem z ukochanym psem to niepowtarzalna okoliczność, by zrelaksować się, równocześnie poświęcając psu czas. W letnie miesiącewarto pamiętać o kleszczach, ponieważ wszystkie czworonogi mogą być na nie narażone. Rasy, które potrzebują dużo ruchu na świeżym powietrzu, takie jak labradory, często łapią kleszcze. W jaki sposób możemy ochronić nasze zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą metodą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. Na rynku znajdziemy różne rodzaje obroży na kleszcze. Obroże na kleszcze odznaczają się kilkumiesięczną skutecznością ,a także niską ceną. Są dostępne dla ras psów wielu gabarytów, dzięki czemu z łatwością dostaniemy średnicę dopasowaną do wielkości naszego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne dostępne w obrożach przeciw kleszczom mogą być ziołowe lub lekami na kleszcze. Leki przeciwpasożytnicze charakteryzują się mocniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Ilość preparatu na kleszcze jest dopasowana do masy psa, trzeba więc przeczytać przed zakupem, iż znaleziona obroża przeciw kleszczom będzie bezpieczna.

Obroża Foresto

Znanym dystrybutorem obróż na kleszcze jest marka Bayer, produkująca obroże na kleszcze Foresto, zawierające imidaklopryd i flumetrynę, które są niepachnącymi środkami przeciw pasożytom. Istnieją dwie obroże na kleszcze – dla psów mniejszych niż 8kg oraz dla psów większych niż 8kg. Obroże Foresto są zarówno przeciw kleszczom ,jak i przeciw pchłom, dlatego umożliwiają kompleksową obronę psiaka. Obroża Foresto działa przez 8 miesięcy, a do tego jest aktywna od momentu założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami mnóstwa niebezpiecznych chorób zakaźnych, takich jak borelioza, babeszjoza i erlichioza. Rasy psów z chęcią buszujące w zaroślach, takie jak labradory, wymagają zwiększonej ochrony w postaci środków na kleszcze, ponieważ zakażenie wywołana złapaniem kleszcza stanowi niebezpieczeństwo utraty zdrowia naszego psa. Obroża dla psa z preparatem na kleszcze chroni ugryzienia psa przez pasożyta, dzięki czemu pozwala ochronę przed poważnymi schorzeniami. Dla labradorów, lubiące pływanie konieczna jest większa ochrona, na przykład w formie kropli mających środek na kleszcze albo specjalne szampony działające przeciwpasożytniczo. Żeby uchronić naszego psa podczas wakacyjnej podróży warto zaopatrzyć się w pewne środki na kleszcze dla psa.

https://www.krakvet.pl/chy_m_Psy_Akcesoria-na-spacer_Smycze-32925.html smycz dla psa