Drapanie jest wrodzonym instynktem twojego kota. Jeśli chcemy zaoszczędzić nasze wyposażenie przed uszkodzeniami, należy zaopatrzyć się w drapak. Drapaki dla kota są projektowane w różnych kształtach i formach. Mamy też wybór tkanin, z których zostały zrobione. Jak więc dokonać wyboru drapaka oraz zadowolić nawet mocno wymagającego pupila?

DRAPAKI DLA KOTA – RODZAJE I JAK WYBRAĆ NAJLEPSZY?
Drapaki dla kota z pionowym słupkiem są często najmniej kosztowną opcją i zajmują stosunkowo niewiele miejsca w mieszkaniu. Mają niedużą powierzchnię i składają się ze słupka przymocowanego do stabilnej powierzchni. Trochę droższą alternatywą może być drapak z dodatkowym legowiskiem na górze bądź w podstawie konstrukcji. Najlepiej sprawdzają się, kiedy posiadamy jednego zwierzaka w mieszkaniu.
Drapaki piętrowe, “domki” dla kotów – nasze zwierzaki lubią rozbudowane konstrukcje, z dużą ilością budek, legowisk i zabawek. Im wyższy drapak i więcej się w nim dzieje, tym więcej radości dla zwierzaka. Drapaki tego typu znajdują zastosowanie w miejscach, w których mamy nieco więcej powierzchni do wykorzystania. Sprawdzają się w mieszkaniach, gdzie mamy kilka kotów.
Drapaki poziome, często o falistym kształcie. Stworzone, żeby twój zwierzak mógł drapać w wygodnej pozycji. Zwykle są niewielkich rozmiarów, także łatwo je wkomponować w wystrój mieszkania.
Drapaki do zawieszenia na ścianie. Są świetnym rozwiązaniem dla osób mających mało miejsca w domu.
W sytuacji gdy opiekujemy się tylko jednym, małym zwierzakiem wystarczy drapak ok. 100 cm. Kiedy jesteśmy opiekunami większego zwierzaka bądź więcej niż jednego kota, najlepiej zaopatrzyć w drapaki wyższe.
Drapaki dla kota powinny być zrobione z drewna owiniętego sznurkiem z sizalu mocno przylegającego do konstrukcji. Część legowiskowa powinna być przyjemna dla kota, owinięta materiałem. Inną ważną charakterystyką drapaka, na którą powinniśmy spojrzeć przy kupnie jest jego stabilność, aby zapewnić naszemu kotu bezpieczeństwo.
Na rynku dostępne są różne rodzaje drapaków, także każdy opiekun kota może znaleźć taki, który będzie mu najbardziej odpowiadał.

furminator dla kota https://www.krakvet.pl/product-chy-10934-FURMINATOR-dla-duzych-kotow-krotkowlosych-1szt.html